Prohlédněte si naše realizace

V případě, že je potřeba gravírovat na rotační předmět (válec, kužel) rozměrnější grafiku, kterou nelze gravírovat klasickým plošným gravírováním, je ideálním řešením použití rotačního nástavce. Tím je možné gravírovat předmět po celém jeho povrchu.

Na rotačním nástavci je možné gravírovat válcovité nebo mírně kónické předměty s maximální délkou 250 mm a s průměrem nepřesahujícím 125 mm.

Ideální je použití zcela válcového (tedy nezužujícího se) předmětu. V případě gravírování na zužující se předmět může docházet k drobné deformaci obrazu.

Možnosti gravírování do značné míry omezují i ucha skleniček či jiné výstupky. Pokud ucho nevystupuje nad gravírovanou plochu o více než 3 cm (???), je možné gravírovat v jeho okolí bez omezení.

Pokud vzdálenost ucha od osy přesahuje 60 mm, dochází k omezení rotace předmětu v rotačním nástavci a tím se zmenšuje plocha, na níž lze gravírovat.

Obvyklé realizace na rotačním nástavci

Realizace

Prohlédněte si výsledky našeho gravírování na rotačním nástavci:

Gravírování válcových objektů

ke gravírování válcovitých předmětů se hodí rotační nástavec, umožňující gravírovat celou jeho plochu ke gravírování válcovitých předmětů se hodí rotační nástavec, umožňující gravírovat celou jeho plochu

Na rotačním nástavci je možné gravírovat libovolné předměty po celém zakřiveném povrchu.

Další vlastnosti gravírování odpovídají konkrétnímu materiálu - pokud se nepřekročí přípustné rozměry a hmotnost předmětu, lze gravírovat libovolný laserem opracovatelný materiál.

Gravírování kuliček

dřevěné koule je možné gravírovat, pouze je potřeba umístit grafiku do pruhu poblíž středu vzorek gravírování do pétanque koule s motivem elfského jazyka pro jednoho z našich zákazníků

Krom čistě válcových předmětů je možné gravírovat i kulaté předměty. Protože rozsah vzdáleností od zaostřené roviny, které je možné gravírovat, lze gravírovat pouze pruh kolem středu koule. Dále od této linie je další gravírování nemožné.

Gravírování skleniček

gravírovat je možné i větší skleničky než je běžný půllitr

Skleničky jsou nejběžnějším předmětem, který gravírujeme, ale nikoli jediným. Pokud je sklenička, podobně jako ta na fotografii, v oblasti gravírování válcovitá a pouze mírně vypouklá, nedochází k žádnému znatelnému zkreslení grafiky.

Gravírovat je možné libovolné skleničky od těch nejmenších až po ty největší.

Gravírování skleniček s uchem

sklenička s malým uchem lze gravírovat na libovolném místě krom těsné blízkosti ucha, které znemožňuje pohyb gravírovací hlavy ve své blízkosti, nicméně je možné gravírovat souvislý motiv od ucha k uchu skleničky s velkým uchem nelze gravírovat v blízkosti ucha, ani na opačné straně, kvůli čemuž nelze gravírovat souvislý motiv od ucha k uchu

Skleničky s uchy (či jiné rotační objekty s výstupky), které nevystupují o více než 3 cm a zároveň nepřesahují maximální průměr, lze gravírovat takřka bez omezení.