+420 773 678 584

Prohlédněte si naše realizace

Dřevo je velmi všestranný materiál, jehož využití do značné míry závisí na konkrétních vlastnostech použitého dřeva.

Kromě gravírování nejrůznějších speciálních dřevěných suvenýrů je možné použít i libovolné dřevěné předměty a opatřit je osobní či firemní grafikou.

Gravírování do měkkého dřeva

Měkké dřevo je často nevhodné pro gravírování jemnější grafiky, protože výrazně odlišně reaguje na gravírování měkká a tvrdá část letokruhů.

Na druhou stranu je vhodné díky možnosti rychlého gravírování i větších ploch, což jej předurčuje jako vynikající materiál pro gravírování větších ploch, jako jsou cedule či desky s texty. Vhodné tak jsou kdekoli, kde se hodí rustikální či historický vzhled.

Gravírování do tvrdého dřeva

Tvrdé dřevo se při gravírování chová mnohem předvídatelněji a díky tomu je možné do něho gravírovat často i velmi jemnou grafiku, včetně fotografí.

Protože tvrdé dřevo potřebuje často pomalejší a opatrnější zpracování, hodí se spíše ke gravírování menších ploch, například drobných suvenýrů nebo menších grafických vzorů, nežli velkých cedulí.

Realizace

Prohlédněte si výsledky našeho gravírování do dřeva:

Gravírování do desky z měkkého dřeva

smrková deska ve formátu A4 s popisky rezervační cedule z měkkého smrkového dřeva detail písmene v měkkém dřevu ukazuje rozdílné chování dřeva v jeho měkčí a tvrdší části letokruhu

Měkké smrkové dřevo je vhodné hlavně pro větší cedule, jako jsou vývěsní štíty, ale využití najdou i v historických expozicích, do nichž snadno zapadnou.

Gravírování do suvenýrů z tvrdého dřeva

kláčenka z javorového dřeva vizitkář v kombinaci javor a palisandr

Tvrdé dřevo má bohaté využití u drobných předmětů, do nichž je potřeba vygravírovat pouze malé grafické prvky.

Gravírování do dřevěných koleček

35mm kolečka ze smrkového dřeva lze po gravírování opatřit šňůrkou a vytvořit tak originální upomínkové předměty

Měkké dřevo lze využít i pro grafiku, nicméně je nutné mít na paměti, že je dřevo v ploše různě tvrdé a tudíž je gravírovaný motiv různě hluboký.

Gravírování do dřevěných předmětů

logo společnosti gravírované do dřevěných polotovarů vrhacích disků

Krom dřevěných desek jsme schopni gravírovat i do různě tvarovaných předmětů, pokud není povrch příliš členitý a pokud je v okolí gravírovaného motivu dostatečný prostor pro pohyb gravírovací hlavy.

U složitějších předmětů je vhodné vše předem s námi konzultovat.


telefon: +420 773 678 584
logo Laserem.cz